EN

Nepatogi tiesa + Po priedanga + Sidabrė. KOMPLEKTAS

John le Carré



28,00 €
15,00 €

NEPATOGI TIESA

ŠNIPŲ ROMANO AUKSO FONDAS

Gibraltaro Didžiosios Britanijos karūnos kolonijoje vykdoma itin slapta antiteroristinė operacija, kodiniu pavadinimu „Laukinė gamta“. Tikslas: sugauti ir pagrobti įtakingą džihadistų ginklų pirkėją. Operacijos sumanytojai: ambicingas Užsienio reikalų ministras ir jo artimas bičiulis, atstovaujantis paslaptingai, su CŽA siejamai privačiai gynybos įmonei iš JAV.

Operacijos baigtis, regis, sėkminga, vienas jos vykdytojų kyla karjeros laiptais... Tačiau kaip viskas vyko iš tiesų? Kas dangstoma po šios operacijos, apie kurią visi duomenys ir toliau skrupulingai slepiami, šydu? Po trejų metų susiklosčiusių aplinkybių verčiami į šį klausimą ieškoti atsakymo imasi du – vienas buvęs, kitas esamas – ministerijos tarnautojai: abu toli gražu ne herojiškos prigimties, vis dėlto tiek vienas, tiek kitas, puikiai suvokdami, kad rizikuoja savo visuomenine padėtimi, laisve ir net gyvybe, laiko savo garbės ir sąžinės reikalu ištraukti į dienos šviesą visą tiesą apie šią griežtai įslaptintą operaciją, kuri, kaip aiškėja, anuomet žlugo ir virto tikriausia gėda.

John le Carré (Džonas le Karė, tikr. David Cornwell, gim. 1931 m.) – buvęs žvalgybininkas, darbą Didžiosios Britanijos saugumo struktūrose kadaise išmainęs į rašytojo plunksną ir tapęs neginčijamu vadinamojo „šnipų romano“ žanro klasiku. Parašė per dvidešimt romanų, kurių nemaža dalis buvo ekranizuoti. „Nepatogi tiesa“ Johno le Carré gerbėjų bene vienbalsiai priskiriama šio rašytojo aukso fondui.

„Siužeto domino kauliukai dėliojami su meistriška precizija. [...] Kaip ir visada, itin sklandi Le Carré proza įtraukia ir gena skaitytoją neišvengiamos, ir vis dėlto net nagus graužti priversiančios kulminacijos link“, – Olen Steinhauer, The New York Times Book Review.

„Romanas toks įstabus, kad bus skaitomas ir po šimto metų. [...] Le Carré žvalgybos užkulisius vaizduoja su ne menkesniu pašaukimu, nei Dickensas kadaise vaizdavo savuosius pasaulius. Šiuodu rašytojus išties yra pagrindo lyginti“, – Daily Mail.

„Puiki literatūrinių įgūdžių ir tarptautinės padėties išmanymo dermė. [...] Joks kitas rašytojas nėra perteikęs viešosios ir slaptosios savo gyvenamo laikotarpio istorijos šitaip įtaigiai“, – The Guardian.

„Nuostabiai keliama įtampa – netikėtumai vos spėja sekti vieni paskui kitus. […] Nepaprasto talento rašytojas, kurio kūryba vienodai žavi ir populiariosios, ir rimtosios literatūros mėgėjus. [...] Autorius vykusiai provokuoja ir išmuša iš vėžių“, – The Independent.

PO PRIEDANGA

AUKŠČIAUSIOS KLASĖS KŪRINYS APIE POLITINIUS IDEALUS IR APGAULES

47-erių Natas, Didžiosios Britanijos slaptosios žvalgybos tarnybos veteranas, įsitikinęs, kad jo kaip žvalgybininko karjera eina į pabaigą. Pagaliau jis namie – Londone. Vis dėlto stebėdama vis didėjančią Maskvos „Centro“ grėsmę, Nato vadovybė paskiria jam dar vieną užduotį. Jis turės imtis vadovauti „Prieglobsčiui“, vegetuojančiam Londone įsikūrusiam žvalgybos padaliniui, kuris vienija būrį toli gražu ne geriausios reputacijos ir kvalifikacijos agentų. Vienintelis vilties teikiantis spindulėlis šioje komandoje – jaunoji agentė Florensė, jau spėjusi atkreipti dėmesį į tarnybos Rusijos departamentą ir į vieną su Rusija susijusį Ukrainos oligarchą.

Natas – ne tik žvalgybininkas, bet ir aistringas badmintono žaidėjas. Nuolatinis jo korto priešininkas pirmadienių vakarais – perpus už jį jaunesnis, į savistabą linkęs vienišius Edas. Pastarasis negali pakęsti breksito, Donaldo Trumpo ir savo darbo vienoje iš besielių naujienų agentūrų. Ir iš visų, atrodytų, tam mažiausiai tinkamų žmonių kaip tik Edas paskatins Florensę ir Natą pasukti pražūtingu politinės neapykantos keliu, atvesiančiu juos visus į pinkles.

Romanas „Po priedanga“ – neblėstančios įtampos kupinas, niūriu sąmoju žaižaruojantis mūsų gyvenamojo meto portretas, nutapytas vieno didžiųjų mūsų epochos kronikininkų.

John le Carré (Džonas le Karė, tikr. David Cornwell, 1931–2020) – buvęs žvalgybininkas, darbą Didžiosios Britanijos saugumo struktūrose kadaise išmainęs į rašytojo plunksną ir tapęs neginčijamu vadinamojo „šnipų romano“ žanro klasiku. Parašė per dvidešimt romanų, kurių nemaža dalis buvo ekranizuoti. Romaną „Po priedanga“ į savo geriausių metų knygų sąrašus įtraukė tokie leidiniai kaip „The Times“, „The Guardian“, „The Sunday Times“, „The Times Literary Supplement“, „Daily Mail“, „The Mail on Sunday“, be to, kūrinys pateko ir į geriausiųjų 2019-ųjų kompanijos „Apple“ knygų sąrašą.

 

„Le Carré pateikia puikiai mūsų laikus atspindintį pasakojimą […], tai geriausias britiškojo „šnipų trilerio“ pavyzdys, nuo kurio neįmanoma atsitraukti“, – Robert McCrum, „The Observer“.

„Turininga, nuostabiai parašyta knyga, gausi netikėtumų. Sukurti dėmesio vertą pasakojimą reikia ypatingų gabumų, o Le Carré yra šios srities didmeistris“, – Andrew Taylor, „The Spectator“.

„Kandžiai šiuolaikiška  [...] Kiekviena nauja Le Carré knyga – maloniai vis kitokia, unikaliai prikaustanti dėmesį“, – „The Economist“.

„Aukščiausios klasės kūrinys apie politinius idealus ir apgaules“, – „The Guardian“.

SIDABRĖ

Džulianas Londslis išsižadėjo prestižinio darbo Londono Sityje dėl paprastesnio gyvenimo – dabar jis knygynėlio savininkas nedideliame Anglijos pajūrio mieste. Netrukus pas jį užsuka paslaptingas lankytojas. Jo vardas Edvardas, jis lenkų kilmės ir gyvena Sidabrėje – dideliame name miestelio pakraštyje. Edvardas įtartinai daug žino apie Džuliano šeimos gyvenimą ir per karštai domisi naujuoju jo verslu.

O tuo metu britų žvalgybos vadovybė sužino apie itin slaptos informacijos nutekėjimą ir imasi tyrimo, atvesiančio į tą patį nuošalų pajūrio miestelį...

Romanas „Sidabrė“ – didžio mūsų epochos kronikininko Johno le Carré kūrinys, pasakojantis apie tai, kaip visuomeninė pareiga susiduria su asmeninėmis moralinėmis nuostatomis, o naivumas – su patirtimi. Knygoje, be kita ko, mėginama atsakyti į klausimą, kiek mes iš tiesų skolingi žmonėms, kuriuos mylime.

John le Carré (tikr. David Cornwell, 1931–2020) – vadinamojo šnipų romano klasikas, buvęs žvalgybininkas, darbą Didžiosios Britanijos saugumo struktūrose kadaise išmainęs į rašytojo plunksną. Jis parašė per dvidešimt romanų, nemaža dalis iš jų buvo ekranizuoti.

„Sidabrė“ – paskutinis rašytojo romanas, išleistas jau po jo mirties ir sulaukęs išskirtinio dėmesio.

Le Carré romanai puikūs, nes jie absoliučiai tikslūs emociškai ir psichologiškai.

New York Times Book Review

Neprilygstamas savojo laiko – o turbūt ir visų laikų – šnipų romanų autorius.

Time

Į kokios rūšies literatūrą bežvelgtume, Le Carré yra vienas geriausių romanistų.

Vanity Fair



JUMS TAIP PAT PATIKS